PL Tiếng Việt

Miasteczko Wietnamskie

Wietnam W sobotę 8. października na Polach Mokotowskich (obok pubu Lolek) na kilka godzin stanie małe Viet-town. Każdy, kto wybierze się tam między 14:00 a 17:00 przeniesie się na chwilę do fascynującego świata kultury Wietnamu - będzie można zwiedzić wystawę malarstwa i zobaczyć jak powstają obrazy na jedwabiu, poznać obyczaje związane z ceremonią zaślubin, obejrzeć film o warszawskich Wietnamczykach i slajdy z podróży po Wietnamie, skosztować wietnamskiej kuchni, puszczać wietnamskie latawce, zatańczyć taniec Mua Sap i wziąć udział w warsztatach Wu Shu. Największą atrakcją Miasteczka będzie pokaz Wodnego Teatru Lalek.

Program Miasteczka Wietnamskiego

Namiot – galeria sztuki

Tu będzie można obejrzeć wystawę malarstwa wietnamskiego przygotowaną przez Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Namiot stanie się też na kilka godzin pracownią Loi Hong Diep, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Saigonie. Pani Diep zaprezentuje swoje prace, będzie też można obserwować artystkę przy pracy i zobaczyć jak powstają obrazy malowane na jedwabiu.

Namiot filmowy

Tu odbędzie się pierwsza prezentacja filmu Anny Gajewskiej i Rymwida Błaszczaka
pt. "Warszawiacy" – niezwykłego dokumentu o Wietnamczykach mieszkających w Warszawie (szczegóły: zakładka film). Zapraszamy też na pokazy slajdów z podróży po Wietnamie, przygotowane przez Dominika Tyralskiego i Quoc Thanh Nguyen.
14:00 - pokaz slajdów Quoc Thanh Nguyen
14:35 - pokaz slajdów Jacek Stefański
15:10 - projekcja filmu "Warszawiacy", reż. Anna Gajewska
16:00 - pokaz slajdów Dominik Tyralski
16:35 - projekcja filmu „Warszawiacy”, reż. Anna Gajewska

Namiot Thang Long (Zielony Smok)

Centrum Kultury Wietnamskiej "Thang Long" przygotowało prezentację wietnamskich tradycji i obyczajów związanych z ceremonią zaślubin (strojów ślubnych). W namiocie również wystawa tradycyjnych haftów i obrazów z laki oraz kiermasz z wyrobami wietnamskimi.

Namiot gier i zabaw

Karaoke jest jedną z ulubionych rozrywek Wietnamczyków - każdy, kto tu zajrzy będzie mógł spróbować własnych sił i zaśpiewać coś... po wietnamsku. Ponadto w namiocie odbędą się warsztaty tańca Mua Sap, prezentacja tradycyjnych instrumentów wietnamskich, będzie można pograć w wietnamskie szachy i zgłosić się na warsztaty Wu Shu, które poprowadzi mistrz Europy Hai Bui Ngoc Nam.

Namiot Kulinarny

W Miasteczku nie mogło zabraknąć wietnamskiej kuchni. Warszawskie restauracje wietnamskie przygotowały degustację oraz pokaz smażenia placków ryżowych Banh Quon.


Wstęp wolny!


design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria