PL Tiếng Việt

Artyści - Drum Freaks - Milo Kurtis & co

Drum Freaks - Milo Kurtis & co MILO KURTIS - multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Grek z pochodzenia, dla którego Polska stała się miejscem pobytu, takim samym jak Ameryka, gdzie mieszkał kilkanaście lat. Jest bowiem zwolennikiem świata bez granic. Nie tylko muzycznych.

Był współtwórcą zespołów Ya-Sou, Maanam, Izrael, wieloletnim członkiem zespołu Osjan, występował z zespołami Voo-Voo, Deuter, Zgoda, Tomaszem Stańko i innymi wybitnymi muzykami.

Obecnie największą jego pasją jest grupa DRUM FREAKS, do której zaprasza oprócz polskich muzyków instrumentalistów z Ameryki, Afryki i Grecji ( m.in. Bob Stewart, Wallis Buchanan – Jamiroquai, Diamandis Mastrogianakis, Jorge Mascimento). Po dojściu do zespołu Janusza "Yaniny" Iwańskiego profil grupy uległ zmianie. Pojawiło się więcej elementów melodyczno-harmonicznych. Muzyka zespołu , określana mianem open music, jest muzyką otwartą na wszelkie wpływy. W muzyce Drum Freaks spotykamy pierwiastki zaczerpnięte z różnych kultur świata, łączące się z improwizowanymi elementami muzyki jazzowej, elektronicznej i klasycznej.

Koncert Drum Freaks to muzyczna szczerość, rytuał rytmu, dźwięków i ciszy, podróż w świat magicznych zjawisk. Milo nazywa swoje koncerty podróżą dookoła mózgu.

W skład zespołu wchodzą:
Janusz „Yanina” Iwański – gitary, głos, instrumenty perkusyjne
Mateusz Pospieszalski – saksofony, klarnety, flety
Piotr Iwicki – piano, syntezatory, instrumenty perkusyjne
David Saucedo-Valle - conga, instrumenty perkusyjne
Milo Kurtis – lider, djembe, okaryna, sanza, djederidoo,
oraz niespodziewani goście.


< poprzednia strona następna strona >
design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria