PL Tiếng Việt

Artyści - Voo Voo

Voo VooGrupa istnieje od 20 lat. Jest jednym z najbardziej twórczych i pracowitych zespołów w historii polskiej muzyki i piosenki, niezmiennie otwartym na nowe inspiracje muzyczne, które czerpie z różnych kultur i źródeł.

W artystycznym dorobku VOO VOO jest blisko 30 płyt (w tym muzyka teatralna i filmowa) oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Wizytówką VOO VOO, jest wielce otwarta formuła muzykowania - od duetów Wojciech Waglewski - Mateusz Pospieszalski, poprzez występy w pełnym składzie oraz z gościnnym udziałem instrumentalistów i wokalistów z Polski, Bułgarii, Senegalu, Kuby, po współpracę z zespołami ludowymi z Polski, Rosji, Mongolii, z kwartetami smyczkowymi, kameralnymi orkiestrami symfonicznymi, wreszcie z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Teatru Wielkiego Opery Narodowej...

W nagraniach VOO VOO usłyszeć można najróżniejsze muzyczne światy, dziś już klasyczne. Np.: Djivana Gasparyana, Jana Garbarka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Roberta Frippa, Nusrata Fateh Ali Khana, Johna McLaughlina, Jimiego Hendrixa i Johna Coltrane'a. Ale nade wszystko - bardzo osobisty i osobny świat VOO VOO

Obecny skład VOO VOO tworzą: Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Karim Martusewicz - basista i producent muzyczny; Piotr "Stopa" Żyżelewicz - perkusista.

W roku 1995 lider VOO VOO - Wojciech Waglewski - został uhonorowany "Paszportem Polityki", między innymi za "łączenie muzyki różnych kultur" oraz nagrodą "Fryderyk" w kategorii "najlepszy kompozytor".


następna strona >
design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria